Zawody Sportowo – Pożarnicze Regionu Kozła

W dniu 27 maja 2023 r. przeprowadzono w Dąbrówce Wlkp. zawody sportowo – pożarnicze jednostek OSP z Regionu Kozła oraz zawody gminne. Do współzawodnictwa zgłosiło się 16 drużyn, w tym 1 kobieca, 6 młodzieżowych oraz 4 drużyny „Smerfów” – które nie podlegały ocenie punktowej, ale stanowiły znakomite urozmaicenie tej imprezy.

Komisja sędziowska składała się z zawodowych strażaków powołanych przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej ze Świebodzina. Po prezentacji drużyn, przemowach organizatorów zawodów, burmistrza Zbąszynka Wiesława Czyczerskiego, Edwarda Fedko oraz sędziego głównego kpt. Krystiana Hoppe nastąpiło otwarcie zawodów i pokaz pierwszych konkurencji w wykonaniu najmłodszych strażaków. Pogoda była wyśmienita, na trybunach zgromadziło się wielu obserwatorów, zapewne także za przyczyną tych najmłodszych adeptów pożarnictwa, którzy dziarsko stawali w konkurencjach o palmę pierwszeństwa. Do zawodów byli wszyscy znakomicie przygotowani, dobrze umundurowani  i wyposażeni. Dominowała młodzież z OSP Kręcko, bowiem w grupie dziewcząt zajęli pierwsze miejsce, tak samo w biegu sztafetowym , a chłopcy z Kręcka byli pierwsi w biegu sztafetowym na 400 m. W rozwinięciu bojowym drużyna chłopców z Dąbrówki Wlkp. miała najlepszy wynik, ale niewiele gorzej wypadli chłopcy z OSP Rogoziniec i OSP Kręcko.

Po podsumowaniu przebiegu wszystkich konkurencji okazało się, że młodzieżowa drużyna pożarnicza dziewczęca z Kręcka zdobyła I miejsce, a w grupie chłopców I miejsce przypadło OSP Dąbrówka Wlkp. II miejsce OSP Rogoziniec, a III miejsce OSP Kręcko.

W zawodach Regionu Kozła, w których udział brały drużyny z Siedlca, Rogozińca, Babimostu, Brójec i Łomnicy w dwóch konkurencjach : sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenia bojowe najlepsi okazali się strażacy z OSP Siedlec, drugie miejsce przypadło OSP Babimost, trzecie OSP Łomnica. czwarte OSP Brójce i piąte OSP Rogoziniec. Organizatorzy przygotowali dla startujących posiłki regeneracyjne, napoje , a dla najmłodszych atrakcje w postaci dmuchanych zamków i karuzeli. Każda z drużyn uhonorowana została dyplomem i pucharem, a najmłodsi na osłodę otrzymali batoniki „Grześki”. Trzeba też podkreślić , że impreza odbywała się na pięknie utrzymanym dąbrowieckim stadionie, ze znakomicie przystrzyżoną trawą i dobrym zapleczem sanitarnym. Dziękujemy organizatorom za sprawne i należyte przeprowadzenie tych zawodów.

Opr. Sz. S.