Uroczysta Gala Regionu Kozła

Logo Region Kozła
Logo Region Kozła

W dniu 1 marca w Zbąszyniu odbędzie się uroczysta Gala Regionu Kozła zorganizowana wspólnie przez Lokalną Grupę Działania RK oraz Stowarzyszenie Gmin RP Region Kozła poświęcona podsumowaniu upływającemu okresowi realizacji strategii dla Regionu Kozła oraz wręczeniu wyróżnień dla osób , zespołów i firm zasłużonych w poprzednim roku dla rozwoju naszego Regionu..

Kapituła Regionu Kozła przyznała za rok 2023 następujące wyróżnienia:
– Nagrody indywidualne zwykłe dla:
p. Martyny Żurek oraz p. Ewy Weil
– Nagrodę honorową dla p. Renaty Śron
– Nagrodę zespołową zwykłą dla: Zespołu Śpiewaczego PAUZA
– Wyróżnienie dla firmy: Centrum Medyczne SALUS z Siedlca
– Wyróżnienie odznaką „Zasłużony dla Regionu Kozła” dla:
p. Edmunda Hildebrandta oraz p. Krzysztofa Dziuby
Nagrodzonym i wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje.

Babimojska Seniorada Regionu Kozła

W przeddzień Święta Niepodległości – 10 listopada w hali sportowej Olimpia w Babimoście zebrało się  dziesięć grup senioralnych  na turnieju integracyjnym , który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Gmin RP Region Kozła . Jednym z celów tego spotkania sportowo – rekreacyjnego było nawiązanie współpracy pomiędzy różnymi organizacjami zrzeszającymi seniorów oraz integracja wewnątrzpokoleniowa. Region Kozła otrzymał wsparcie finansowe od Zarządu Województwa Lubuskiego w ramach zadania publicznego „ Działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym”. W turnieju wzięło udział ponad 100 osób – przedstawicieli różnych organizacji senioralnych z gmin wchodzących w skład Regionu Kozła. Reprezentacje składały się z 10.osobowych grup -przedstawicieli pokolenia 60 +. Organizatorzy zaplanowali 9 konkurencji rekreacyjno – sportowych o zróżnicowanym stopniu trudności takich, jak: slalom z piłką unihokejową, wyścig z piłeczką do ping-ponga przenoszonej na łyżeczce, zawody kręglarskie, rzut do kosza piłką tenisową, strzały do małej bramki, rzutki do tarczy, a na zakończenie układanie puzzli. Czytaj dalej „Babimojska Seniorada Regionu Kozła”

49. Biesiada Koźlarska zakończona

Jak co roku w piękne wrześniowe dni odbyła się Zbąszyńska Biesiada Koźlarska. Została zorganizowana już po raz 49. A tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem „Tradycja inspiruje współczesność”

W pierwszym dniu 49. edycji Biesiady Koźlarskiej w Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła została zaprezentowana wystawa pt. „Tradycja inspiruje współczesność”. Zebrani mogli też wziąć udział w   projekcie – „Laboratorium muzyczne Macieja Rychłego” – podczas którego nastąpiła   degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Strzyżewie. Czytaj dalej „49. Biesiada Koźlarska zakończona”

Zawiadomienie o zwołaniu Kapituły

Logo Region Kozła
Logo Region Kozła

Na podstawie §19 pkt. 3 statutu Stowarzyszenia Gmin Rzeczypospolitej Polskiej  REGION KOZŁA

z w o ł u j ę  spotkanie Kapituły Regionu Kozła, które odbędzie się

29 maja 2023r. o godz. 17: 00 w Bibliotece Publicznej w Zbąszyniu ul. 17 Stycznia 59

Proponowany porządek spotkania:

  1. Powitanie i zatwierdzenie porządku obrad.
  2. Informacja o realizacji zadań w I kwartale roku 2023.
  3. Omówienie propozycji opracowania nowej strategii rozwoju RK na lata 2024 – 2027
  4. Sprawy bieżące, wnioski i zapytania
  5. Zakończenie obrad.

Starosta Regionu Kozła
Tomasz Kurasiński

XXIV Rajd Rowerowy Regionu Kozła – 17 czerwca 2023 r.

PLAKAT

REGULAMIN

Na stronach internetowych Lokalnej Grupy Działania Regionu Kozła oraz Stowarzyszenia Gmin RP Region Kozła znajdują się w dziale „Ścieżki rowerowe” nowe wizualizacje tras rowerowych przygotowane na potrzeby cyklistów. Zachęcamy do zapoznania się z tym opracowaniem. Poniżej wprowadzenie autora tego opracowania p. Jarosława Styperka.

Wizualizacja krajobrazowa tras rowerowych w Regionie Kozła

Wzrost zainteresowania turystyką rowerową oraz pozytywne opinie na temat wizualizacji ścieżek rowerowych w Regionie Kozła wpłynęły na poszerzenie oferty promującej aktywność rowerową w regionie. Na stronie internetowej Regionu Kozła: http://sciezki.regionkozla.pl/, przygotowano wizualizację krajobrazową kolejnych dwóch tras rowerowych: Pętli Siedleckiej (długość 34 km) i Pętli Zbąszyńskiej (długość 26 km). Obydwie trasy cechują się niewielkimi wzniesieniami i dobrą nawierzchnią, co powoduje, że mogą z nich korzystać wszyscy miłośnicy jazdy rowerem. Krajobraz tras jest zróżnicowany; występują tu odcinki leśne, użytkowane rolniczo oraz wsie i miasteczka. Szczegółowy przebieg i atrakcyjność tras przedstawia przygotowana wizualizacja, która polega na  zamieszczeniu na profilach wysokościowych zdjęć oraz filmów z wybranych miejsc i odcinków tras. Na profilach przedstawiono również  ważne dla rowerzystów informacje praktyczne jak np. rodzaj nawierzchni czy typy użytkowania terenu. Na stronie znajdziemy też mapy tras, wizualizacje 3D oraz ślady GPS do pobrania.

Zapraszamy rowerzystów do Regionu Kozła!

Opr. Jarosław Styperek