Mistrz uczniem – warsztaty regionalnych zwyczajów ludowych Drukuj Email

Zespół wokalno-taneczny Koziołki Przyprostyńskie kierowany przez Gabrielę Kamińską uczestniczy w warsztatach zatytułowanych Mistrz uczniem. Pierwsza część warsztatów odbyła się w lutym i marcu, część druga rozpoczęła się 3 listopada 2014 roku, zajęcia odbywają się w sali wiejskiej w Przyprostyni.


Głównym celem programu jest ukształtowanie poczucia tożsamości regionalnej uczestników oraz zaszczepienie tolerancji dla odrębności kulturowych. Dzieci biorą udział w zajęciach folklorystycznych, na których poznają m.in. gwarę, hafty ludowe regionu, a także przyprostyńskie potrawy.

 W ostatni poniedziałek, 3 listopada 2014 roku, odbyły się zajęcia kulinarne, podczas których dzieci przygotowały regionalne potrawy. Zajęcia zakończą się 28 listopada w Zbąszyńskim Centrum Kultury. Podsumowaniem całorocznej pracy będzie pokaz zatytułowany Otwarty Warsztat Tańca przygotowany przez zespół Przyprostyńskie Koziołki. 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.