Turniej Sołectw Drukuj Email

  III Wiejski Turniej Sołectw Gmin Regionu Kozła

W minioną sobotę 10 września we wsi Kręcko gminy Zbąszynek odbył się III Wiejski Turniej Sołectw Gmin Regionu Kozła. W piękną słoneczną pogodę na stadionie do zawodów przystąpiło dwanaście drużyn sołeckich z gminy: Trzciel, Babimost, Siedlec oraz Zbąszynka, z których reprezentowane były wszystkie sołectwa.

Najmłodszą drużyną reprezentującą gminę Siedlec, była ekipa z Grójca Wielkiego, młodzi wykazali się wielkim zaangażowaniem i wspaniałym humorem na czele z sołtyską wsi Jadwigą Hirt. Licznie reprezentowana była drużyna z gminy Trzciel zawodnicy pochodzili z Brójca, Lutola Mokrego i Suchego. Najliczniejszą reprezentację drużyny sołeckiej przywieźli sołtysi gminy Babimost z Podmokli Małych Bożena Frącek i z Podmokli Wielkich Tomasz Cichy. Gmina Zbąszynek reprezentowana była przez wszystkie sołectwa na czele z ich sołtysami. Organizatorzy turnieju z Ośrodka Sportu Rekreacji w Zbąszynku przygotowali dla drużyn wiele atrakcji i konkurencje, za które drużyny zdobywały punkty.

Największym zainteresowaniem cieszyła się konkurencja podnoszenia snopa na linie, golf na trawie oraz żywy piłkarz. Zawodnicy wykazali się wspaniałymi umiejętnościami rozpoznawaniu ziaren, noszenia worka z ziarnem i piciu koziego mleka.

Kolejna impreza dla środowisk wiejskich Gmin Regionu Kozła była okazją do wspaniałej integracji, możliwością wykazania się umiejętnościami w pokonywaniu przeszkód oraz miłego spełnienia czasu na łonie natury wśród życzliwych ludzi.
Największą ilość punktów w zawodach zdobyła drużyna z Kosieczyna z gminy Zbąszynek, tuż za nią była drużyna sołecka z gminy Babimost, a trzecie miejsce zajęła reprezentacja Rogozinca z gminy Zbąszynk.

 

 

 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.