Jubileuszowy XXV Rajd Rowerowy Regionu Kozła

Stowarzyszenie Gmin RP Region Kozła było organizatorem jubileuszowego XXV Rajdu Rowerowego przebiegającego ścieżkami rowerowymi, które powstawały przez ubiegłe 25 na naszym terenie. Pierwsze wspólne wypady rowerowe mieszkańców Regionu Kozła są datowane od roku 1998 i pierwotnie miały na celu integrację mieszkańców nowo powstałego w roku 1995 regionu. W statucie Stowarzyszenia Gmin zapisano, że celem tej organizacji będzie rozwijanie kultury, folkloru, ale też i sportu oraz rekreacji dla dobra mieszkańców Regionu Kozła. Pierwotnie pretekstem do spotkania się cyklistów i zwiedzania zakątków oraz ciekawych miejsc było wyznaczanie szlaków, które dopiero w latach późniejszych obrosły trasami rowerowymi, specjalnie zaprojektowanymi i utwardzonymi. Jeździło się zwykłymi drogami, często w asyście policji, bo przemieszczanie się po uczęszczanych drogach wojewódzkich i powiatowych nie należało do bezpiecznych zajęć rekreacyjnych. Czytaj dalej „Jubileuszowy XXV Rajd Rowerowy Regionu Kozła”

Uroczysta Gala Regionu Kozła

Logo Region Kozła
Logo Region Kozła

W dniu 1 marca w Zbąszyniu odbędzie się uroczysta Gala Regionu Kozła zorganizowana wspólnie przez Lokalną Grupę Działania RK oraz Stowarzyszenie Gmin RP Region Kozła poświęcona podsumowaniu upływającemu okresowi realizacji strategii dla Regionu Kozła oraz wręczeniu wyróżnień dla osób , zespołów i firm zasłużonych w poprzednim roku dla rozwoju naszego Regionu..

Kapituła Regionu Kozła przyznała za rok 2023 następujące wyróżnienia:
– Nagrody indywidualne zwykłe dla:
p. Martyny Żurek oraz p. Ewy Weil
– Nagrodę honorową dla p. Renaty Śron
– Nagrodę zespołową zwykłą dla: Zespołu Śpiewaczego PAUZA
– Wyróżnienie dla firmy: Centrum Medyczne SALUS z Siedlca
– Wyróżnienie odznaką „Zasłużony dla Regionu Kozła” dla:
p. Edmunda Hildebrandta oraz p. Krzysztofa Dziuby
Nagrodzonym i wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje.

Babimojska Seniorada Regionu Kozła

W przeddzień Święta Niepodległości – 10 listopada w hali sportowej Olimpia w Babimoście zebrało się  dziesięć grup senioralnych  na turnieju integracyjnym , który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Gmin RP Region Kozła . Jednym z celów tego spotkania sportowo – rekreacyjnego było nawiązanie współpracy pomiędzy różnymi organizacjami zrzeszającymi seniorów oraz integracja wewnątrzpokoleniowa. Region Kozła otrzymał wsparcie finansowe od Zarządu Województwa Lubuskiego w ramach zadania publicznego „ Działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym”. W turnieju wzięło udział ponad 100 osób – przedstawicieli różnych organizacji senioralnych z gmin wchodzących w skład Regionu Kozła. Reprezentacje składały się z 10.osobowych grup -przedstawicieli pokolenia 60 +. Organizatorzy zaplanowali 9 konkurencji rekreacyjno – sportowych o zróżnicowanym stopniu trudności takich, jak: slalom z piłką unihokejową, wyścig z piłeczką do ping-ponga przenoszonej na łyżeczce, zawody kręglarskie, rzut do kosza piłką tenisową, strzały do małej bramki, rzutki do tarczy, a na zakończenie układanie puzzli. Czytaj dalej „Babimojska Seniorada Regionu Kozła”

49. Biesiada Koźlarska zakończona

Jak co roku w piękne wrześniowe dni odbyła się Zbąszyńska Biesiada Koźlarska. Została zorganizowana już po raz 49. A tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem „Tradycja inspiruje współczesność”

W pierwszym dniu 49. edycji Biesiady Koźlarskiej w Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła została zaprezentowana wystawa pt. „Tradycja inspiruje współczesność”. Zebrani mogli też wziąć udział w   projekcie – „Laboratorium muzyczne Macieja Rychłego” – podczas którego nastąpiła   degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Strzyżewie. Czytaj dalej „49. Biesiada Koźlarska zakończona”