Gala i bal Regionu Kozła – Zbąszyń 2015-02-07 Drukuj Email

W hotelu „Senator” w Zbąszyniu odbyła się  w dniu 7 lutego uroczysta gala, podczas której zostały wręczone doroczne nagrody Regionu Kozła przyznane przez Kapitułę, składającą się z włodarzy gmin i przewodniczących rad gmin. Do nagród  w tym roku zostali nominowani:

W kategorii zwykłej indywidualnej :

  1. ks. kanonik Zdzisław Przybysz, dziekan dekanatu babimojskiego, opiekun dwóch największych zabytków sztuki sakralnej w regionie : kościołów w Kosieczynie i Chlastawie.
  2. Szczepan Sobczak – kierujący biurem Regionu Kozła i jednocześnie wiceprezes w Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła .

W kategorii zwykłej zespołowej: Zespół teatralny „Powsinogi” ze Strzyżewa. Nagrodę w imieniu zespołu odebrała kierująca tym zespołem od 27 lat – Wanda Kalińska.

W kategorii honorowej dla osób spoza Regionu Kozła – nagroda przypadła prof. Bogusławowi Linette z Poznania, wieloletniemu jurorowi corocznych konkursów muzycznych podczas Biesiad Koźlarskich.

W kategorii Najlepsza forma w Regionie Kozła – wyróżnieniem uhonorowano firmę „BESTEM” , która ma swoją siedzibę w Dąbrówce Wlkp. Nagrodę odebrał jej prezes Przemysław  Michalski.

Okolicznościowe statuetki wraz z dyplomami wręczali starostowie:  Tomasz Kurasiński – burmistrz Zbąszynia i Jarosław Kaczmarek – burmistrz Trzciela, który przejął funkcję starosty podczas tej gali. Podziękowanie dla ustępującego starosty Tomasza Kurasińskiego przekazał prezes Lokalnej Grupy Działania Witold Silski, który wręczył burmistrzowi ozdobny dyplom.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła koźlarska kapela w składzie: Jan Prządka – skrzypce, Bernard Kasper – kozioł oraz Bernard Frącek – klarnet Es.

Po części oficjalnej przybyłych przedstawicieli poszczególnych gmin Regionu Kozła zaproszono na kolację, po której rozpoczął się tradycyjny bal.


 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.