Jubileuszowe X Spotkanie Teatrów Szkolnych Regionu Kozła Print E-mail

W Trzcielu w dniu 8 maja odbyło się jubileuszowe X Spotkanie Teatrów Szkolnych z Regionu Kozła, na które przybyły zespoły z czterech szkół: Brójec, Trzciela, Zbąszynia oraz Babimostu.

Wydarzenie to miało uroczystą oprawę , bowiem do występów zaproszono także tancerzy i piosenkarzy z Trzciela, których prowadzi p. Agnieszka Białowąs, a z zaprzyjaźnionej szkoły w Falkenbergu (Niemcy) przybyła delegacja składająca się z tancerzy, którzy dali popis zarówno solowy jak i grupowy. Imprezę uroczyście otworzył dyrektor Zespołu Szkół w Trzcielu p. Dariusz Orzeszko, a nad prawidłowym przebiegiem oraz informowaniem publiczności o kolejnych występach zajmowała się p. Zyta Wojciechowska.

Przed każdym mini - spektaklem prezentowali się tancerze , a w tym czasie młodzi aktorzy mogli na scenie ustawiać swoje dekoracje i rekwizyty. Na początku zatańczyła Grupa Fresh z układem „lekcja strachu”, który otrzymał wyróżnienie w konkursie powiatowym w Międzyrzeczu.

Jako pierwsza zaprezentowała się grupa teatralna „Art – Atak” z Brójca prowadzona przez p. Monikę Filipczuk i Agnieszkę Romańską – Ferenc. Uczniowie przygotowali przedstawienie „ W świecie baśni”. Publiczności występ i stroje aktorów spodobały się , co nagrodzono długimi oklaskami. W przerwie czas umilała grupa taneczna Crazy, prezentująca układ „Akordeonistka”

Pomysłowe przedstawienie zaprezentowała grupa teatralna „Zaczarowana kurtyna” ze Zbąszynia kierowana przez p. Dorotę Sikucińską. Widzowie obejrzeli przedstawienie „Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek”. Po ich występie tancerze z grupy Crazy Mini pokazali układ „Kolorowy zawrót głowy.”

Trzecie przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów z Babimostu, kierowanych przez p. Annę Mężyńską – Bobryko. Tematem tego występu było ukazanie zniknięcia królewiczów, którzy pozostali tylko w baśniach.

Goście z Niemiec zaprezentowali dwa układy taneczne, jeden grupowy w wykonaniu sześciu dziewcząt i drugi solowy, w którym młody tancerz znakomicie naśladował Michaela Jacksona. Brawa z sali były gromkie i długotrwałe.

Ostatnia prezentacja teatralna należała do zespołu z Trzciela złożonego z uczniów gimnazjum, którzy przygotowali „Czerwonego kapturka” w języku niemieckim. Przedstawienie to uczniowie opracowali samodzielnie w ramach projektu szkolnego. Opiekunem tego projektu był p. Ireneusz Wojciechowski, a wskazówek artystycznych udzielała p. Anna Spyrka. Występ był zabawny, dobrze zagrany, więc braw nie szczędzono. Na przerwie był pokaz miejscowych Cheerleaderek, a występy zakończyła Weronika Kodrycka (laureatka konkursu powiatowego ) utworem „Szkolny horror”.

Po występach nastąpiło wręczenie młodym aktorom tego przeglądu teatrów szkolnych okolicznościowych upominków.

Niespodziankę przygotował dyrektor szkoły, który ufundował olbrzymi tort dla wszystkich uczestników tego wydarzenia.


{gallery}teatry_szkolne{/gallery}


 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.