Ach, co to był za bal w Regionie Kozła? Print E-mail

Tradycyjny bal Regionu Kozła odbywa się zawsze w ostatnia sobotę karnawału. Tegoroczny  wypadł w dniu 18 lutego i jak zwykle miał miejsce w Domu Kultury w Zbąszynku. Organizatorzy zadbali o to, by jego uczestnicy mieli jak najwięcej atrakcji, by zabawa miała iście szampański  charakter.

Do prowadzenia imprezy  wynajęto zespół „Dyskoteka Dorosłego Człowieka” , prowadzony przez duet wodzirejów przy udziale tancerek i DJ’a. Zespół bawił znakomicie całe towarzystwo prezentując największe przeboje od lat  siedemdziesiątych po współczesne.

Bal, jak zwykle rozpoczął się od części oficjalnej, podczas której starosta Regionu  Wiesław Czyczerski z wicestarostą – burmistrzem Zbąszynia Tomaszem Kurasińskim wręczyli nagrody Regionu Kozła, przyznane przez Kapitułę dla następujących laureatów:

- w kategorii zwykłej indywidualnej – Agnieszce Białowąs z Trzciela

- w kategorii zwykłej zespołowej – zespołowi  „Dąbrowszczanka” z Dąbrówki Wlkp.

- w kategorii honorowej dla osób spoza regionu – Edwardowi Fedko

- w kategorii – wyróżnienie dla najlepszej firmy z Regionu Kozła – spółce „SpTelek” ze Zbąszynia

Laureaci otrzymali pamiątkowe płaskorzeźby, przedstawiające postacie koźlarzy, wykonane przez lokalnego twórcę Grzegorza Lisiewicza z Kargowej.

Część oficjalną zakończyły występy tancerzy z trzcieleckiego Domu Kultury przygotowane przez A. Białowąs oraz zespół „Dąbrowszczanka”, po czym   Starosta W. Czyczerski ogłosił uroczyście rozpoczęcie balu, który trwał do późnych godzin nocnych.


{gallery}bal_rk_2012{/gallery}

 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.