Rekordowa frekwencja na XI Rajdzie Samochodowo – Motocyklowym Regionu Kozła Drukuj Email

W dniu 24 lipca odbył się XI Rajd Samochodowo – Motocyklowy Regionu Kozła ,w którym wzięło udział 90 osób . Na parkingu przy zbąszyńskich Łazienkach stawiło się 26 załóg motocyklowych z klubu „Łabędź” w Zbąszyniu oraz 17 załóg samochodowych z różnych gmin Regionu Kozła. Trasa rajdu prowadziła od Zbąszynia przez Trzciel do Pszczewa, następnie z powrotem do gminy Trzciel nad Jezioro Konin. Zakończenie rajdu zaplanowano w Dąbrówce Wlkp. – siedzibie władz Stowarzyszenia Gmin Rzeczypospolitej Polskiej Regionu Kozła, które było organizatorem i głównym sponsorem tego wydarzenia.


Pierwszy przystanek wypadł przy kościele w Trzcielu, gdzie mieliśmy sposobność uczestniczenia w poświęceniu pojazdów i kierowców w związku z przypadającym świętem patrona kierowców św. Krzysztofa. Po tej ceremonii zwartą kolumną przejechaliśmy drogą wzdłuż ciągu jezior uformowanych w Rynnie Obrzańskiej do Pszczewa, kierując się nad Jezioro Szarcz, gdzie mieści się siedziba Pszczewskiego Parku Krajobrazowego.

Celem tego odcinka rajdu było poznanie właściwości odwiedzanego przez nas obszaru chronionego krajobrazu oraz zwiedzenie samego Pszczewa, który kiedyś , na początku tworzenia się Regionu Kozła, był jego członkiem. Gościny udzieliła nam dyrekcja Pszczewskiego Parku Krajobrazowego, na terenie której odbyła się prezentacja multimedialna poświęcona parkom krajobrazowym. Jednocześnie mogliśmy tutaj chwilę odpocząć przy kawie i cieście, które z sobą zabraliśmy na tę podróż. Po zwiedzeniu zabytków Pszczewa i krótkim spacerze po bulwarze nad Jeziorem Pszczewskim przejechaliśmy drogą przez Policko, Siercz, Sierczynek do ośrodka wypoczynkowego Abarex – Jawor nad Jeziorem Konin.

Ta część rajdu została zaplanowana jako rekreacyjna, a dla wzmocnienia swoich sił mogliśmy tutaj posilić się grillowaną kiełbasą. Reprezentanci motocyklistów i „samochodziarzy” mieli także sposobność rozegrania meczu piłki siatkowej. Lepsza okazała się drużyna siatkarska samochodziarzy, która wygrała ten turniej, a wszyscy na pamiątkę tego spotkania otrzymali koszulki z logo Regionu Kozła oraz smycze z brelokami przedstawiającymi koźlarza.

Ostatni odcinek rajdu prowadził z Trzciela do Dąbrówki Wlkp., gdzie w pałacu czekał na nas posiłek przygotowany przez miejscowe gospodynie z KGW, a na progu przywitała nas kapela koźlarska braci Pietrzaków. Po krótkim pobycie i wykonaniu wspólnego zdjęcia na tarasie przypałacowym uczestnicy rajdu udali się do swoich domów. Uczestnicy tego rajdowego spotkania w Regionie Kozła uznali ten dzień za udany, dziękowali za miłe spędzenie czasu, za doznane podczas przejażdżki wrażenia oraz za umożliwienie bliższego wzajemnego poznania się i za przybliżenie nieznanych dotąd zakątków naszej regionalnej przyrody. Na zakończenie wszyscy zapowiedzieli swój udział w przyszłorocznym rajdzie, który ma być zorganizowany wspólnie z Lokalną Grupą Rybacką Obra – Warta. Atmosferę i przebieg rajdu ilustrują załączone poniżej zdjęcia.


Relacjonował: Szczepan Sobczak 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.