IV Turniej Regionu Kozła w Tenisie Stołowym PDF Drukuj Email

W Sobotę 26 marca rozegrany został IV Turniej Regionu Kozła w Tenisie Stołowym. Organizatorem Mistrzostw był Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Gimnazjon", Zbąszyńskie Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Gmin RP "Regionu Kozła". Po raz pierwszy turniej miał formę otwartą co spowodowało sporą frekwencję. Do turnieju zgłoszonych zostało łącznie 74 uczestników. W kategorii open wystartowało 38 mężczyzn oraz 6 kobiet. Kategorię młodzieżową reprezentowało 22 chłopców oraz 8 dziewcząt. Wśród uczestników znaleźli się mieszkańcy gmin Regionu Kozła (Kargowej, Babimostu, Zbąszynka i Zbąszynia) oraz zawodnicy z Poznania, Leszna, Przemętu, Kąkolewa, Radoszyna, Świebodzina, Wschowy, Trzemeszna, Radomierza i Prądówki.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 10.00. Po otwarciu zawodów odbyła się odprawa techniczna sędziów po której przystąpiono do gier. Zawody rozgrywane były na 13 stołach. Mężczyźni i chłopcy rozgrywali zawody systemem ruskim. Mecze pań i dziewcząt rozegrano w grupach.

W kategorii seniorów mistrzem został Mateusz Gimziński z UKS Junior Leszno, który tego dnia nie miał sobie równych. Drugie miejsce przypadło jego koledze z Leszna Wojciechowi Kiermaszowi. Trzeci był Andrzej Hubert z Wschowy. Najlepszym zawodnikiem regionu kozła był Szymon Starszak, który uplasował się na miejscach 7-8. Na miejscach 9 – 12 sklasyfikowani zostali Bartosz Maciejewski z Kargowej i Artur Chłopek ze Zbąszynia.

W pozostałych kategoriach pomimo mniejszej liczby zawodników i zawodniczek, także nie brakowało emocji. W kategorii Open kobiet rywalizowało 6 zawodniczek. Najlepszą okazała się Aleksandra Nowacka z Kąkolewa. Drugie miejsce przypadło Agnieszce Mikołajewskiej. Trzecie miejsce zajęła Barbara Ścigała z Radomierza.

W kategorii do lat 16 w grupie dziewcząt bezkonkurencyjna była zawodniczka z Kąkolewa Paulina Garcon, która ukończyła zawody bez straty seta. Drugie miejsce zajęła zawodniczka z Kargowej Paulina Rajewska. Miejscami trzecim i czwartym podzieliły się zawodniczki z Przyprostyni siostry Natalia i Julia Opic. W meczu o miejsce trzecie lepsza okazała się młodsza Julia.

W kategorii chłopców do  lat 16 najlepszy był zawodnik z Leszna Nikodem Maćkowski. Na dalszych trzech miejscach uplasowali się zawodnicy z Kargowej. Na drugim Krystian Sakowicz, na trzecim Krzysztof Woch, czwarte miejsce zajął Piotr Reiner.

Wszyscy zawodnicy zostali udekorowani pamiątkowymi dyplomami za udział w zawodach. Dla najlepszych trójek w każdej kategorii przegotowano także pamiątkowe statuetki ufundowane przez Region Kozła. Dekoracji najlepszych zawodników dokonali : Tomasz Kurasiński (Burmistrz Zbąszynia) oraz Iwona Samczuk (Wiceprzewodnicząca Rady Gminy).

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.