Turniej siatkarski Regionu Kozła – Zbąszynek 13.03.2011 PDF Drukuj Email

Niedzielny turniej dla amatorów piłki siatkowej z Regionu Kozła odbywał się na hali sportowej Zespołu Szkół Kolejowych w Zbąszynku oraz na sali Szkoły Podstawowej. Do udziału w zawodach stanęli zawodnicy z sześciu gmin naszego Regionu: Babimostu, Siedlca, Trzciela, Zbąszynka, Zbąszynia oraz Miedzichowa, które wystąpiło ze struktury Regionu Kozła na początku tego roku, a drużyna siatkarska tej gminy postanowiła wystąpić w tym turnieju niejako na pożegnanie. Łącznie w zawodach brało udział 70 siatkarzy, którzy dla sprawnego przeprowadzenia zawodów zostali w eliminacjach podzieleni na dwie grupy.

Jedna grupa – Zbąszynek, Zbąszyń i Babimost -grali na sali przy ul. Sportowej, druga grupa składająca się z zawodników Siedlca, Miedzichowa i Trzciela grała na sali przy ul. Kolejowej.

Półfinały i finał został rozegrany na hali sportowej szkoły kolejowej. O miejsce III emocjonujący pojedynek stoczyły drużyny Miedzichowa i Zbąszynia. Lepszym zespołem okazało się Miedzichowo  zajmując tym samym III miejsce.

Najważniejszym meczem dnia była rozgrywka pomiędzy drużynami z Siedlca i Zbąszynka.

Ostatecznie po czterech setach, został wyłoniony zwycięzca turnieju , którym okazał się zespół ze Zbąszynka ( wygrali w bardzo wyrównanym pojedynku w stosunku 3:1). Organizatorom , czyli Ośrodkowi Sportu i Rekreacji , którym kieruje p. Marcin Minta należy wyrazić serdeczne podziękowanie za sprawne przeprowadzenie tych zawodów. Impreza zakończyła się uroczystym wręczeniem pamiątkowych pucharów, medali i dyplomów dla uczestników tego turnieju.


 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.