Leader+ - Konferencja Drukuj Email

Dnia 09.02.2006 o godz. 15.00 w Pałacu w Dąbrówce Wlkp. odbyła się Konferencja Stowarzyszenia Gmin RP Region Kozła w ramach programu Leader+ projektu "Region Kozła inny niż wszystkie" skierowany do mieszkańców siedmiu gmin: Babimost, Kargowa, Miedzichowo, Siedlec, Trzciel, Zbaszynek oraz Zbąszyń.


Konferencja rozpoczął Starosta Regionu Kozła Bernard Radny wraz Dyrektorką Regionu Kozła Teresą Chromińską wspólnie omówili etapy wdrażania Leader+ w Regionie Kozła.

 

Następnie wystąpiła Pani Janina Jaszczur z Jeleniej Góry, trenerka Europejskiego Funduszu Społecznego. Przedstawiła w zarysie, na czym polega europejski program wsparcia dla społeczności wiejskiej, Leader+, który ma przyczynić się do aktywizacji oraz współpracy lokalnych środowisk 7 sąsiadujących gmin na terenie Regionu Kozła, w których znajduje się wiele atrakcji kulturalnych, turystycznych oraz agroturystycznych.
Ideą programu Leader+ jest przekonanie o podejmowaniu decyzji mieszkańców obszarów gmin Regionu Kozła do tego, aby sami mogli decydować o tym, jakie pomysły i przedsięwzięcia chcieliby wdrażać w ramach otrzymanych funduszy.

Kolejne wystąpienie należało do Pana Gerarda Nowaka z Zielonej Góry, który omówił bogatą, wielowiekową i tradycję i odrębność kulturową w gminach Regionu Kozła.


Pan Jarosław Wnorowski Dyr. PTTK Zielona Góra przedstawił możliwości rozwoju turystycznego w gminach Regionu Kozła oraz zaprezentował walory turystyczne 7 gmin i województwa oraz o ich promocję w kraju i za granicą.

Pani Jolanta Taberska z Janowca, gm. Babimost na własnym przykładzie omówiła etapy wdrażania agroturystyki w swoim gospodarstwie oraz wskazała możliwości jej rozwoju w gminach Regionu Kozła.

Konferencja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem przybyła na nią ogromna liczba ponad 100 mieszkańców z gmin należących do Regionu Kozła.

Atmosferę Konferencji podgrzewała muzyka w wykonaniu Młodzieżowej Kapeli Koźlarskiej z Dąbrówki Wlkp. pod kierownictwem Wojciecha Witke.

Na wszystkich uczestników Konferencji Koło Gospodyń z Dąbrówki Wlkp. przygotowało poczęstunek.

Pierwsze spotkanie dotyczące wdrażania, Leader+ zakończyło ustaleniami, co dalszych spotkań w podgrupach roboczych w tematach: kultura, turystyka, agroturystyki. Celem tych spotkań ma być wypracowanie wspólnych strategii potrzeb w różnych środowiskach 7 gmin niezbędnych przy opracowaniu Zintegrowanej strategii Rozwoju Regionu, będącej przepustką do II Schematu Leader+ oraz powołania Lokalnej Grupy Działania.

 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.