VI Bal Sołtysów Gmin Regionu Kozła Drukuj Email

W mroźną sobotnią noc 28.01.2006r odbył się VI Bal Sołtysów Gmin Regionu Kozła w Kargowej. Szkole Podstawowej im. Kapitana Więckowskiego, pomieściła1 70 osób sołtysów i przedstawicieli Rad sołeckich z 7 gmin.

Bawili się również goście zaproszeni, burmistrzowie i wójtowie gmin oraz starosta zielonogórski Krzysztof Romankiewicz. Uroczystość otwarcia dokonał Burmistrz Kargowej Janusza Kłysa oraz starosta RK Bernard Radny. W czasie balu zostały wręczone dyplomy sołtysom gmin, którzy swoim działaniami w sposób szczególny przyczynili się do integracji międzygminej oraz byli przykładem do naśladowania poprzez wszechstronną swoją działalność na rzecz swojej miejscowości, gminy i Regionu. Wielkim zainteresowaniem cieszyły konkurencje międzygminej między innymi " taniec na gazecie" i " bułka tarta z gwizdem", za co zwycięscy otrzymali miłe nagrody Tradycją Balów jest również wybór Sołtysa Roku Gmin Regionu Kozła, który swoją działalnością zintegruje pozostałych i będzie przykładem wszechstronnej współpracy. W tym roku został nim Sołtys Tomasz Cichy z Podmokli Wielkich, podziękowano również za dwuletnie zaangażowanie sołtysce Jadwidze Hirtt. Bal Sołtysów VII z kolei odbędzie się w gminie Sołtysa Roku, - czyli Babimost.

 

 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.