Targi turystyczne Drukuj Email

Międzynarodowe Targi "TOUR SALON" w Poznaniu

Stowarzyszenie Gmin RP Regionu Kozła wzięło udział w promowaniu Gmin Stowarzyszonych na Międzynarodowych Targach "TOUR SALON" w Poznaniu w dniach 19-22 października 2005r.

Na targach prezentowało się ponad 700 wystawców z kilkudziesięciu krajów reprezentujących wszystkie kontynenty. Stoisko województwa Lubuskiego, na którym promowało się Stowarzyszenie Gmin RP Region Kozła zostało nagrodzone statuetką Acanthus Aureus za nietypową scenografie odbiegającej od standartowych, prostokątnych klatek innych wystawców oraz uznane za najlepsze pod względem marketingowym.

Pierwszego dnia targów odbyła się Konferencja Prasowa, woj. Lubuskiego z udziałem licznych dziennikarzy z całego kraju. Na wiele pytań dotyczących Gmin Stowarzyszonych odpowiedzi udzielił Starosta Regionu Kozła Bernard Radny.

Po konferencji odbyła się degustacja potraw regionalnych, które cieszyły się dużym powodzeniem między innymi wędlina p. R. Zmudy z Babimostu, pieczywo p. A. Król ze Zbąszynia, wyroby cukiernicze p. G. Gwoździa z Siedlca oraz Wódka Dębowa p. Markiewiczów z Siedlca.

Przez cały czas trwania targów atmosferę podgrzewała muzyka w wykonaniu Kapeli Koźlarskiej ze Zbąszynia, Kapeli Koźlarskiej Kotkowiacy ze Zbąszynka, Zespołu Dziecięcego "Rego" ze Zbąszynia z solistką oraz młodzieżowej Kapeli Koźlarskiej z Dąbrówki Wlkp.

Poprzez materiały promocyjne dostarczone z 7 Gmin Stowarzyszonych miałyśmy możliwość zachęcenia licznie odwiedzających nasze stoisko do przyjazdu oraz zapoznać z ciekawymi informacjami. Największym zainteresowaniem cieszyły się płyty CD Karowej, plan miasta Zbąszynia, ścieżki rowerowe Regionu Kozła oraz bazy noclegowe i agroturystyka w naszym regionie. Dużym powodzeniem odwiedzających cieszył się prezentowany film o "Regionie Kozła".
Na stoisku woj. Lubuskiego odbywały się przeróżne konkursy: szczęśliwy numerek, quiz o ziemi lubuskiej, loteria fantowa. Do udziału w tych wydarzeniach zapraszali Bachus z Bachantkami z Zielonej Góry, które również przyciągały odwiedzających.

 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.