Komunikacja Drukuj EmailRegion Kozła jest bardzo korzystnie położony, można tu szybko i łatwo dotrzeć samolotem, pociągiem lub samochodem z każdego miejsca w kraju i Europie. Odległość do granicy niemieckiej wynosi zaledwie 100 km. W Babimoście jest duże lotnisko pasażerskie, jedyne tej klasy w woj. lubuskim. Na początku lat dziewięćdziesiątych płyta lotniska została gruntownie zmodernizowana i jest obecnie jedną z najnowocześniejszych w kraju. Podstawowym walorem lotniska jest położenie blisko zachodniej granicy państwa i 15 km od autostrady, a także korzystne usytuowanie względem głównych korytarzy powietrznych. Bardzo dobry stan pasa startowego oraz infrastruktury lotniskowej powoduje, że mogą tu być przyjmowane wszystkie typy samolotów. Lotnisko jest przystosowane również do przewozów towarowych. Wkrótce funkcjonować będzie tu port przeładunkowy typu "cargo" i zostaną wznowione loty pasażerskie do Warszawy z międzylądowaniem w Poznaniu.
Północną część Regionu Kozła zajmuje gmina: Trzciel. Gmina ta przecina międzynarodową trasę Nr 2 Berlin - Świecko - Warszawa. W chwili obecnej budowana jest autostrada A-2 z projektowanym węzłem komunikacyjnym (zjazd z autostrady) i zapleczem przestrzenno - gospodarczym węzła w rejonie Trzciela i punktem obsługi podróżnych w rejonie Chociszewa. W kierunku północnym, wybrzeże Bałtyku z wielkim portem promowym i przeładunkowym w Świnoujściu, prowadzą drogi wojewódzkie 137 i 160.
W środku Regionu Kozła znajdują się gminy Zbąszynek i Zbąszyń. Przez Zbąszyń i Zbąszynek przebiega magistrala kolejowa Wschód - Zachód; zwłaszcza ważna jest ta druga stacja, duży węzeł PKP, gdzie zatrzymują się pociągi krajowe i międzynarodowe. Zbąszynek posiada dogodny układ połączeń kolejowych z takimi miastami jak: Poznań, Warszawa, Gdynia, Zielona Góra, Leszno, Lublin, Rzepin, Berlin, Frankfurt n/O". Od 1 grudnia 1999 roku uruchomiona została linia kolejowa Warszawa - Poznań - Berlin z przystankiem w Zbąszynku.
W części południowej Regionu Kozła są gminy: Babimost, Kargowa i Siedlec. Przez te gminy przebiegają drogi wojewódzkie w kierunku zachodniej granicy Polski, Zielonej Góry i Wrocławia oraz Poznania. Przez Siedlec i Kargowę przechodzi droga krajowa Nr 32 z Poznania do Zielonej Góry. W Babimoście jest już wyżej wspomniany port lotniczy oraz magistrala kolejowa ze Zbąszynka do Zielonej Góry. W niewielkiej odległości od Regionu Kozła, w Cigacicach, znajduje się port rzeczny na Odrze.
Tak korzystne położenie Regionu powinno sprzyjać rozwojowi gospodarczemu i turystycznemu. Dogodne warunki komunikacyjne powinny być zachętą dla potencjalnych inwestorów.

 

 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.