Aktualności
Młodzi muzycy, śpiewacy oraz kapele Zapraszamy do udziału w III edycji konkursu "stara Tradycja" Print E-mail

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W III EDYCJI KONKURSU „STARA TRADYCJA”!


Konkurs adresowany jest do młodych muzyków, śpiewaków oraz kapel i jest okazją do prezentacji umiejętności gry i śpiewu wyrosłych na źródłach polskiej muzyki ludowej. Celem konkursu jest promowanie młodych muzyków i śpiewaków - kontynuatorów muzyki wiejskiej z konkretnych regionów Polski (współczesnych lub historycznych) oraz poszukiwanie formuł na obecność tej muzyki we współczesnej kulturze.

Read more...
 
Laureaci nagród Regionu Kozła wyróżnieni na XIV Balu RK w Zbąszynku Print E-mail

W ostatnią sobotę karnawału, tj. 09 lutego odbył się w Zbąszynku doroczny Bal i Gala Regionu Kozła. Podczas pierwszej części tej imprezy zostały wręczone przyznawane corocznie przez Kapitułę RK nagrody oraz dokonano przekazania symbolicznego władztwa nad regionem nowo wybranemu staroście. Laureatami tegorocznych nagród zostali:

Read more...
 
Regionalny Konkurs Mikrograntowy Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła Print E-mail

O pomoc na współorganizację projektów, które będą przyczyniały się do podnoszenia jakości życia społeczności lokalnych, rozwijania aktywności, upowszechniania edukacji, turystyki, sportu i rekreacji oraz promowania cennego, lokalnego dziedzictwa mogą ubiegać się:


Read more...
 
Ustalenia Konferencji Regionu Kozła Print E-mail

W zbąszyńskim hotelu „Senator” odbyła się w dniu 6 lutego Konferencja Regionu Kozła, która dokonała oceny wykonania zadań i budżetu w roku 2012 oraz wytyczyła nowe kierunki działań Stowarzyszenia Gmin RP w roku bieżącym. W skład Konferencji wchodzi po 5 przedstawicieli z każdej stowarzyszonej gminy, którzy reprezentują władze samorządowe oraz organizacje społeczne. W pierwszej części tego spotkania wysłuchano sprawozdania przedłożonego przez Kapitułę Regionu z realizacji zadań merytorycznych oraz wydatkowania zaplanowanych w roku 2012 środków budżetowych.

Read more...
 
OGŁOSZENIE O ZWOŁANIU KONFERENCJI REGIONU Print E-mail
 

Na podstawie §18 pkt. 3 statutu Stowarzyszenia Gmin Rzeczypospolitej Polskiej  REGION KOZŁA

z w o ł u j ę I /XVII/13 posiedzenie Konferencji , które odbędzie się

06 lutego 2013r. o godz. 1300 w  Zbąszyniu, Hotel „Senator”

ul. Senatorska 1

Read more...
 
Wybrano laureatów Nagrody Regionu Kozła Print E-mail

Kapituła Regionu Kozła na swoim posiedzeniu w dniu 16 stycznia w Zbąszynku podjęła uchwałę o wyłonieniu spośród wielu zgłoszonych kandydatur – laureatów dorocznej Nagrody Regionu Kozła na rok 2013. Wnioski o wyróżnienie osób, zespołów i uhonorowanie działaczy spoza regionu zgłaszały gminy, kierując się wytycznymi ustanowionymi przez Konferencję Regionu w regulaminie przyznawania nagród regionalnych.

Read more...
 
Wiejski dom kultury w Kosieczynie jak nowy. Print E-mail

Wiejski dom kultury w Kosieczynie jak nowy. Artykuł pochodzi z Gazety Lubuskiej.Read more...
 
O Regionie Kozła na innych portalach Print E-mail


W serwisie www.geograficzni.pl można przeczytać artykuł " Region Kozła - pogranicze Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski". Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z tą informacją na stronie: https://www.geograficzni.pl/artykul/Region_Kozla_pogranicze_Ziemi_Lubuskiej_i_Wielkopolski-57.html

 
VI Poetycki Konkurs o Złotą Kwyrlę 2013 Print E-mail

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie Zespołu Edukacyjnego im. Bojowników o Polskość Ziemi Kramskiej w Nowym Kramsku zapraszają uczniów szkół podstawowych Regionu Kozła do udziału w VI Poetyckim Konkursie o Złotą Kwyrlę 2013

Read more...
 
KOMUNIKAT - Posiedzenie Kapituły Regionu Kozła Print E-mail

Posiedzenie Kapituły Regionu Kozła Na podstawie par. 19 pkt. 3 Statutu Stowarzyszenia Gmin Rzeczpospolitej Polskiej REGION KOZŁA ustalam termin spotkania I/2013 Kapituły REGIONU, na dzień 16.01.2013 r. o godz.14.00 w kawiarni „Ptasie Plotki” w Zbąszynku, ul. Plac Wolności 29

 

Proponowany porządek spotkania:

  1. Sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia za 2012 r.

  2. Projekt budżetu i kalendarza imprez na 2013 r.

  3. Podjęcie uchwały o zwołaniu Konferencji Regionu

  4. Rozpatrzenie wniosków o przyznanie Nagród RK

  5. Wybór starosty i wicestarosty na kadencję 2013 - 2015

  6. Wolne wnioski i sprawy różne

Starosta Regionu

Wiesław Czyczerski


 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 7 of 21
Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.