Aktualności
MAZANKI WIELKOPOLSKIE Drukuj Email


Program „Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych”

Celem programu „Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych” jest wsparcie procesu nauki i przekazywania młodemu pokoleniu praktycznych umiejętności w zakresie technik budowy polskich ludowych instrumentów muzycznych oraz propagowania wiedzy o ich roli w kulturze na ziemiach polskich na przestrzeni dziejów metodą bezpośredniego przekazu mistrz-uczeń.

Więcej…
 
KURS ORGANIZATORA TURYSTYKI KAJAKOWEJ – 15 – 17 maja 2015 r. Drukuj Email

DSC 8003Zapraszamy mieszkańców Regionu Kozła do udziału w szkoleniu zakończonym uzyskaniem uprawnień instruktora turystyki kajakowej. Kurs organizuje Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła we współpracy z Lubuskim Klubem Turystycznym „Agroś”. Koszty kursu pokrywa LGD Regionu Kozła w ramach dofinansowania na aktywizację mieszkańców regionu. Koszt kursu to 400,00 zł/osoba. Częściowa odpłatność od uczestnika wynosi 100,00 zł/osoba i przeznaczona jest na wynajęcie autokaru oraz kajaków. Zainteresowanych prosimy o wysłanie e-maila na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (odwrotnie prześlemy kartę zgłoszenia). O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń. Po weryfikacji zgłoszeń podamy nr rachunku bankowego w celu dokonania wpłaty wpisowego. W dniu 15.05.2015 odbędzie się także szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Koszt tego szkolenia będzie pokryty z wpisowego. Informacja o tym szkoleniu zostanie przekazana uczestnikom droga mailową.

Więcej…
 
Obrady Konferencji Gmin Regionu Kozła – Dąbrówka Wlkp. – 11.02.2015 Drukuj Email

W sali Centrum Kultury i Folkloru w Dąbrówce Wlkp. odbyło się spotkanie przedstawicieli gmin Regionu Kozła na dorocznej Konferencji w celu podsumowania działalności za rok 2014 oraz wyznaczenia zadań i budżetu Stowarzyszenia Gmin RP Region Kozła na rok bieżący. Przed rozpoczęciem obrad zgromadzeni wysłuchali mini koncertu w wykonaniu kapeli złożonej z uczniów miejscowej szkoły , która kieruje mistrz Jan Prządka.

Więcej…
 
Gala i bal Regionu Kozła – Zbąszyń 2015-02-07 Drukuj Email

W hotelu „Senator” w Zbąszyniu odbyła się  w dniu 7 lutego uroczysta gala, podczas której zostały wręczone doroczne nagrody Regionu Kozła przyznane przez Kapitułę, składającą się z włodarzy gmin i przewodniczących rad gmin. Do nagród  w tym roku zostali nominowani:

Więcej…
 
Zawiadomienie o Konferencji Drukuj Email

Na podstawie §18 pkt. 3 statutu Stowarzyszenia Gmin Rzeczypospolitej Polskiej  REGION KOZŁA

z w o ł u j ę I /XIX spotkanie Konferencji , które odbędzie się

11 lutego 2015r. o godz. 1300 w świetlicy Centrum Kultury i Folkloru w Dąbrówce Wlkp., ul. Piastowska 37

Więcej…
 
Kapituła ustaliła termin Konferencji na dzień 11 lutego 2015 r. Drukuj Email

Członkowie Kapituły RK, którzy brali udział w dniu 14 stycznia na spotkaniu  w Zbąszyniu, przyjęli sprawozdanie z realizacji zadań i budżetu za rok 2014 r. oraz projekt nowego preliminarza budżetu Stowarzyszenia na rok 2015  , które zostaną przedłożone do zatwierdzenia podczas Konferencji Regionu. 

Więcej…
 
Posiedzenie Kapituły Regionu Kozła Drukuj Email

W dniu 14 stycznia o godz. 13:00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Zbąszyniu odbędzie się posiedzenie Kapituły RK. Tematem spotkania będzie przyjęcie sprawozdań z realizacji zadań za rok 2014, rozpatrzenie projektu preliminarza wydatków na rok 2015, omówienie przygotowań do Gali oraz Balu RK oraz ustalenie terminu odbycia corocznej Konferencji Regionu Kozła. W związku z upływem kadencji starosty, zebrani dokonają także wyboru nowego starosty oraz jego zastępcy.
Zgodnie ze statutem Stowarzyszenia Gmin RP RK w spotkaniu uczestniczą włodarze gmin oraz przewodniczący rad gmin.

 
Mistrz uczniem – warsztaty regionalnych zwyczajów ludowych Drukuj Email

Zespół wokalno-taneczny Koziołki Przyprostyńskie kierowany przez Gabrielę Kamińską uczestniczy w warsztatach zatytułowanych Mistrz uczniem. Pierwsza część warsztatów odbyła się w lutym i marcu, część druga rozpoczęła się 3 listopada 2014 roku, zajęcia odbywają się w sali wiejskiej w Przyprostyni.

Więcej…
 
Filharmonia Folkloru Polskiego w Zbąszyniu uroczyście otwarta Drukuj Email

Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Monika Smoleń w towarzystwie posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Jakuba Rutnickiego, Burmistrza Zbąszynia – Tomasza Kurasińskiego, projektanta budynku – Jerzego Gurawskiego, a także dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej im. St. Moniuszki w Zbąszyniu – Julity Skowrońskiej dokonała uroczystego przecięcia wstęgi otwierając tym samym obiekt Filharmonii Folkloru Polskiego w Zbąszyniu. W poniedziałek, 6 października 2014 roku, w rok po wmurowaniu kamienia węgielnego, którego dokonał Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdan Zdrojewski, niezwykły kompleks edukacyjno-artystyczny oficjalnie otworzył swoje podwoje dla gości. Uroczystość otwarcia uświetniły koncerty uczniów, nauczycieli i absolwentów PSM im. St. Moniuszki w Zbąszyniu a także członków Stowarzyszenia Muzyków Ludowych w Zbąszyniu. Warto dodać, że obie instytucje obchodzą w tym roku swoje 55-lecie działalności. Dla zgromadzonych w sali filharmonii gości wystąpili uczniowie PSM, kapele koźlarskie, a  także zespół taneczny Wesele Przyprostyńskie.

Więcej…
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w 40 Biesiadzie Koźlarskiej 27 - 28 września 2014 r. Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy do udziału w 40 Biesiadzie Koźlarskiej 27 - 28 września 2014 r.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 22

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.