Aktualności
Wystawa Oli Kozioł pt. "Chleb i Sól" w Galerii Baszta w Zbąszyniu Print E-mail

W dniu 25.08.2012 w Galerii Baszta odbyła się wystawa Oli Kozioł „Chleb i sól”, w trakcie której artystka zaprezentowała swoje filmy, kolaże, instalację oraz swój śpiew, a wszystko to miało związek  z "ludowizną" i naturą.

Read more...
 
Laureaci konkursu „46.Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej z Regionu Kozła Print E-mail

W dniach od 9 do 11 sierpnia br. odbyły się w Bukowinie Tatrzańskiej przesłuchania gawędziarzy, instrumentalistów, śpiewaków, starostów weselnych w ramach konkursu „46 Sabałowe Bajania”.

Read more...
 
Samochodami i motocyklami wokół Regionu Kozła Print E-mail

W niedzielę 29 lipca odbył się XII Rodzinny Rajd Motocyklowo – Samochodowy Regionu Kozła, w którym uczestniczyło 57 osób . Na starcie w zbąszyńskich Łazienkach stawiło się 13 załóg samochodowych oraz 11 załóg motocyklowych. Część uczestników przepłoszył deszcz padający rano dość obficie, ale ci nieustraszeni podjęli chyba dobrą decyzję, gdyż od południa pojaśniało i cała eskapada odbyła się w bardzo przyzwoitych warunkach.

Read more...
 
RAJD SAMOCHODOWY REGIONU KOZŁA – 29 LIPCA 2012 R. Print E-mail

Zapraszamy do wzięcia udziału w XII Rodzinnym Rajdzie Samochodowo – Motocyklowym Regionu Kozła, który odbędzie się w dniu 29 lipca 2012 r. na trasie: Zbąszyń, Łomnica, Chrośnica, Boruja, Siedlec, Kargowa, Babimost, Podmokle Małe, Kosieczyn, Chlastawa, Nądnia, Zbąszyń.

Read more...
 
XI Konkurs Muzyki Ludowej Print E-mail

W dniach 15 – 17 czerwca 2012 r. odbywał się w Regionie Kozła XI Konkurs Muzyki Ludowej w Kopanicy. Jak nakazuje tradycja, w pierwszym dniu uczestnicy KML przemierzali bryczkami Szlak Koźlarski im. Tomasza i Walentego Brudłów od Kopanicy przez Wąchabno, Linie, Wojnowo, Nowe Kramsko do Lasek. Na dłuższy przystanek muzycy i towarzyszące im osoby zatrzymali się w leśniczówce im. Eugeniusza Paukszty na Linach.

Read more...
 
W Kargowej ostro biegano! Print E-mail

W dniach 14-15 czerwca 2012r. na terenach przyległych do Gimnazjum w Kargowej rozegrano XIV bieg przełajowy "Kargowiak 2012" oraz masowy bieg w ramach akcji „Polska Biega”.

W dniach 14 czerwca 2012r. rozegrano biegi dla najmłodszych,  od trzylatków do klas trzecich szkoły podstawowej z podziałem na kategorie wiekowe. Rozegrano 16 biegów na różnych dystansach.  W  biegach łącznie udział wzięło 237 dzieci.


Read more...
 
Zapraszamy na XIII Rodzinny Rajd Rowerowy Regionu Kozła Print E-mail

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła

zaprasza na

XIII Rodzinny Rajd Rowerowy Regionu Kozła

w dniu 2 czerwca 2012 r.

Read more...
 
Wynik V Drużynowych Spławikowych Zawodów Wędkarskich Regionu Kozła Print E-mail

W dniu 3 maja na Obrze nieopodal mostu im. Ferfeta w Zbąszyniu zakończyły się drużynowe zawody wędkarskie Regionu Kozła, w których wzięło udział 5  trzyosobowych drużyn z gmin: Kargowa, Zbąszyń i Zbąszynek.

Read more...
 
Leonard Śliwa (1951-2012) – Pro memoria Print E-mail

W wieku 61 lat , w dniu 29.04.2012 r., po długiej i ciężkiej chorobie odszedł od nas  Leonard Śliwa -  popularyzator muzyki koźlarskiej, instrumentalista, regionalista, wychowawca młodych muzyków, propagator Zbąszynia i Regionu Kozła.


Leonard Śliwa urodził się w 1951 r. w Perzynach, ale  od 1976 r. mieszkał w Wolsztynie. Pochodził z Perzyńskiego rodu Śliwów, był wnukiem Piotra Śliwy,  brata znanego koźlarza Tomasza Śliwy z Chrośnicy.

Read more...
 
Festiwal Kultury Regionalnej w Nowym Kramsku Print E-mail

W dniu 26 kwietnia miał miejsce XII Festiwal Kultury Regionalnej, który tradycyjnie organizuje Zespół Edukacyjny w Nowym Kramsku. Do udziału w tej imprezie zaproszono zespoły folklorystyczne ze szkół podstawowych z Regionu Kozła. Do przeglądu stanęły „ Przyprostyńskie Koziołki” z Przyprostyni kierowane przez p. Gabrielę Kamińską , zespół dziecięcy wchodzący w skład Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca im. T. Spychały z Dąbrówki Wlkp. pod opieką p. Ewy Kubickiej oraz nowokramskie  „Wiolinki” prowadzone przez p. Wioletę Malinowską. Osobną kategorię stanowili najmłodsi uczniowie mistrza Henryka Skotarczyka, którzy demonstrowali umiejętności gry na sierszenkach. Uczniowie ci reprezentowali Zespół Edukacyjny z Podmokli Małych.

Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 8 of 21
Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.